Laudate Dominum

27. srpna 2017
14:00
Martina Kociánová (ČR)
Petr Čech (ČR)
Martina Kociánová (ČR) – zpěv

Její cesta k sólové operní dráze nebyla přímočará. Mezzosopranistka si původně vybrala profesi historičky, kterou vystudovala. Kromě pěvecké kariéry, zároveň začala od roku 1994 pracovat jako moderátorka hlavních večerních televizních zpráv. Dnes je moderátorkou Českého rozhlasu Dvojka, kde moderuje pořad Host do domu a měla vlastní pořad Kupředu do minulosti. V českých divadlech hostuje v mezzosopránových rolích (G.Verdi,Nabucco-Fenena, G. Puccini, Madame Butterfly- Suzuki, Ch. Gounode,Faust a Markétka- Siebel, W.A.Mozart, Cosi fan tutte – Dorabella, A.Dvořák, Rusalka- žínka, J. Strauss, Netopýr- hrabě Orlovský, P.I.Čajkovský,Eugen Oněgin-Olga a další. Ve svém repertoáru má také řadu oratorních skladeb a písňových cyklů.

Značnou část její hudební produkce představuje koncertní činnost a to jak doma, tak v zahraničí(USA, Japonsko, Německo, Francie atd…) Spolupracuje s mnoha tělesy a interprety, nejčastěji s Triem Amadeus, Kateřinou Englichovou, Richardem Pachmanem, Lubomírem Brabcem, Jaroslavem Svěceným a dalšími.

Za činnost v oblasti umění ji v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

Petr Čech (ČR) – varhany

Petr Čech absolvoval Pražskou konzervatoř v oborech klavír (prof. Marta Toaderová) a varhany (prof. Jan Hora), Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze (prof. Jan Hora) a Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka prof. Jona Laukvika. V roce 2011 dokončil doktorandské studium na VŠMU v Bratislavě ve třídě prof.Imricha Szabó. Je laureátem a nositelem cen mnoha mezinárodních soutěží (Pražské jaro, Lucemburk, Gdaňsk, Brno, Opava). Do dramaturgie svých koncertů zařazuje velmi často soudobá díla našich i světových autorů, za něž obdržel cenu ČHF, Fondu Leoše Janáčka, Nadace Bohuslava Martinů a zvláštní prémii aktivu mladých „Lucemburská hudební současnost“. Varhanní tvorbu 20. století i díla autorů přítomnosti nahrál na zvukové nosiče našich i zahraničních hudebních vydavatelství - CD ed. Vixen s varhanními opusy Aloise Háby, CD v rámci projektu „HAMU představuje“ s tvorbou Petra Ebena, CD švýcarské společnosti RC s varhanními kompozicemi O.A.Tichého a Petra Ebena s žesťovým kvintetem České filharmonie. Působí jako varhaník Chrámu Matky Boží před Týnem, pedagogicky na Pražské konzervatoři.

Program

Georg Friedrich Händel Rejoice greatly o daughter of Sion
Johann Sebastian Bach Concerto d moll, BWV 596 -
1. Satz. Grave. Fuga
2. Largo e spiccato
3. Allegro
Giovanni Battista Bononcini Per la Gloria
Giovanni Battista Martini Piacer d'amor
Johann Sebastian Bach Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645
Wolfgang Amadeus Mozart Agnus Dei
Laudate Dominum
Johannes Brahms Chorálové předehry op.122 -
Herzliebster Jesu
Herzlich tut mich erfreuen
Es ist ein Ros´ entsprungen
Pietro Mascagni Ave Maria
Josef Klička Fantasie na motivy "Vyšehrad" od B.Smetany
Antonín Dvořák Biblická píseň - 3. Slyš, ó Bože
Biblická píseň - 10. Zpívejte Hospodinu

Telefon

00420 602 933 144

GPS

50°58'50.47"N
14°35'50.21"E